Jiřina P.

„Dobrý den,

většinu svého života bojuji s nadváhou. Vyzkoušela jsem řadu diet, po kterých jsem se spadla, ale po čase jsem opět přibrala. Po padesátce jsem měla na svoji výšku 160 cm váhu 74 kg. Smířila jsem se s touto skutečností,  hlavně, že jsem se mohla sportovat, i když jsem se dost zadýchávala. 

V loni v létě však přišla změna. Při stejném způsobu stravování a pohybové aktivitě jsem během několika měsíců přibrala 6 kg a dostala se na váhu 80 kg. Nejdříve jsem si myslela, že budu mít nemocnou štítnou žlázu, ale výsledky byly v pořádku. Snažila jsem se zdravě jíst, hodně zeleniny, masa a málo příloh, ale váha se ustavičně držela na stejné výši. Různě doporučované tablety na hubnutí mi nedělaly dobře, neboť užívám antidepresiva.

Jednou jsem na internetu náhodou našla článek o hubnutí a kontaktní formulář na konzultaci k výživovému poradci. Formulář jsem vyplnila a odeslala. Hned druhý den se mi ozvala výživová poradkyně a objednala mě na konzultaci. Bylo to v místě pracoviště, takže jsem nikam daleko nemusela dojíždět. Po konzultaci jsem obdržela jídelníček, který vycházel z toho, co jsem jedla dříve, ale byl doplněn především o bílkoviny. Na konzultace jsem chodila pravidelně, dodržovala jídelníček a přidala i více pohybové aktivity. Nevěřila jsem tomu, ale váha šla pravidelně dolů. Během čtyř měsíců jsem zhubla 9 kg a ztratila mnoho centimetrů. Cítím se mnohem lépe a už se tak nezadýchávám. Snížil se mi i vysoký krevní tlak.

V hubnutí chci i nadále pokračovat, protože je vidět, že to opravdu funguje. Chce to jen dodržovat stanovená pravidla a výsledek se dostaví.

Jiřina P.“