Food Detective – Testy potravinové intolerance

Co přesně znamená potravinová intolerance?

Složitá cesta potravin, která ovlivňuje naše každodenní životy, je nově objevující se oblastí poznání. Diagnostikovat příčiny symptomů, které se zdají být mnohokrát „nevysvětlitelné”, je velmi problematické. Lidé trpící potravinovou intolerancí se často pod vlivem lékařů, ale i médií, domnívají, že jejich stav je pouze v jejich „hlavě” resp. je třeba léčit fyzické projevy jejich stavu, ne jejich příčinu.

Ačkoli potravinová intolerance není životu nebezpečná, její vliv by se neměl nikdy podceňovat. Postižené osoby mají ztíženou schopnost vést normální zdravý život.

Výskyt potravinové intolerance je poměrně častý – odhaduje se, že jí trpí asi 45 % obyvatel.

Mnoho lidí má zkušenost s více než jedním symptomem potravinové intolerance. Příznaky bývají často nejasné a základní příčina problému – potravina, není vždy správně diagnostikována. Trpící si často stěžují na pocit nadýmání a bývají neustále unavení.

Potravinová intolerance je v podstatě neobvyklá reakce Vašeho těla na určité potraviny, která se může projevit několika způsoby. Někteří lidé můžou trpět na jeden z příznaků jako např. nesnesitelné bolesti hlavy, zatímco jiní trpí nadýmáním, migrénou nebo mají kožní či respirační potíže. Pochopení, že potraviny jsou katalyzátorem konkrétních symptomů není jednoduché, protože na rozdíl od okamžitých příznaků potravinové alergie, příznaky potravinové intolerance se často objevují o několik hodin nebo dokonce dní později.

Ve skutečnosti si mnozí lidé trpící potravinovou intolerancí po stanovení diagnózy a po odstranění jejich problému týkajícího se potravin, uvědomují, že byli vystavení mírným příznakům potravinové intolerance po celý svůj život.

Alergie na potraviny ≠ potravinová intolerance

Klasická alergie, která sa projeví při styku s určitou potravinou (např. na arašídy nebo mořské plody), je charakteristická okamžitou a často silnou reakcí imunitního systému.

Mezi příznaky potravinové alergie patří vyrážky, kýchání, podrážděná pokožka, otoky, rýma, únava, průjem a zvracení. Obvykle se tyto příznaky objeví v průběhu několika minut po konzumaci, případně styku s danou potravinou, i když se mohou opozdit i o několik hodin.

Potravinová alergie se vyskytuje poměrně řídce – je diagnostikovaná u přibližne 2,5 % populace. Mezi nejčastější případy patří potravinové alergie na arašídy, ořechy (mandle a para ořechy), vejce, mléko, ryby a korýše.

Při styku s původcem potravinové alergie tělo produkuje specifické protilátky (IgE) na „potlačení” alergenů těchto potravin, a po zkonzumování daného jídla, imunitní systém zareaguje uvolněním histaminu a dalších přirozeně se vyskytujících chemických látek v těle. Alergické reakce na potraviny se mohou značně lišit v závažnosti, přičemž některé z nich mohou být i smrtelné.

Potravinová intolerance a potravinová alergie ve zkratce

Potravinová intolerance

Alergie na potraviny

Reakce jsou opožděné a symptomy se mohou objevit až za několik dní. Reakce se obyčejně objevují rychle, maximálně do 2 hodin po styku s potravinou.
Je možné být intolerantní k více potravinám současně. Se vznikem alergie úzce souvisí náš imunitní systém a je reakcí na specifickou potravinu.
Běžné jsou početné symptomy, od migrény přes otoky, únavu a všeobecný pocit nepohody. Symptomy: potíže s dýcháním, vyrážky, otoky, nadýmání a anafylaktický šok. Mohou potencionálně ohrožovat lidský život.

 Příznaky (symptomy)

Pokud máte některý z následujících symptomů, můžete i vy trpět potravinovou intolerancí.
Lidé postižení potravinovou intolerancí obyčejně netrpí pouze jedním ze symptomů

Úzkost (akutní nebo chronická) Fibromyalgie
Artritida Gastritida
Astma Bolesti kloubů
Poruchy ztráty pozornosti Poruchy hyperaktivity
Pomočování Svědění pokožky
Opuchy Zánět střeva
Bronchitida Ekzemy, akné
Celiakie Poruchy trávení, plynatost
Chronická únava Migreny
Zácpa Nespavost
Cystická fibroza Zadržování tekutín
Deprese Problémy s hmotností
Průjem

Otestujte se!

Food Detective™ je samo-diagnostický test potravinové intolerance,
který si můžete provést sami v pohodlí Vašeho domova. Nepotřebujete
navštěvovat lékaře, ani čekat týdny na výsledky z testovacích
laboratoří. Použití Food Detective™ je velmi jednoduché. Přiložené
Instrukce krok za krokem Vás tímto procesem lehce provedou.

Vše potřebné k získání vzorku a také k samotnému testování najdete
jako součást balení Food Detective™.

S FOOD DETECTIVE MÁTE VÝSLEDKY ZA 40 MINUT

I vy můžete trpět potravinovou intolerancí… Zjistěte to a otestujte se ještě dnes! 

TESTUJEME 59 POTRAVIN!

Obilniny

Pšenice, kukuřice, tvrdá pšenice, oves, rýže, žito, gluten (lepek)

Ořechy & luštěniny

Mandle, para ořechy, kešu, kakaová zrna, piniové ořechy, vlašské ořechy
Luštěniny (hrách, čočka, fazole), sója

Maso

Hovězí, kuřecí, jehněčí, vepřové

Ryby

Říční ryby (losos, pstruh), korýši (krevety, garnáty, kraby, humři, mušle)
Tuňák, ryby s bílým masem (treska, treska skvrnitá, platýs)

Zelenina

Brokolice, kapusta, mrkev, celer, okurka, pórek, koření (červené, zelené, žluté), brambory, rajčata

Ovoce

Jablka, černý rybíz, grepfruity, meloun, ananas, olivy, pomeranče & citróny, jahody

Další

Vejce (celá), kravské mléko, česnek, zázvor, houby, čaj, kvasnice 

 

PŘÍBĚHY 

Protože je po Vánocích a více zajisté trápí nějaké to kilo navíc, uvedu jeden pěkný příběh, který nám nyní poslala jedna ze spokojených uživatelek testu “Ahoj … no po necelých třech týdnech bez mléka, které mi test identifikoval mám 4 kila dole a to mohu papat chipsy, oříšky, leccos a jde to dolů, samozřejmě to ale nepřeháním a naučila jsem se maso papat, jednou za týden si dám, co já jsem nemusela předtím …. takže jsem Food Detectivu nesmírně vděčná a babina se má také fajn, nemusí brát žádné léky na pálení žáhy a žaludek, co před tím se bez toho nemohla najíst, stále měla kyselinu atd.. Takže zatím jsme obě velmi spokojené a mléko ani nechybí. “Děkujeme za pěkný příběh. Lucia

“… Co se týče stravování, jsem se pořád snažil žít co nejzdravěji, ale minulý rok jsem dost často cítil tíhu v žaludku a nevěděl jsem, z čeho to je, protože se stravuji zdravě. Moje dobrá kamarádka mi dala Fooddetective a já jsem si udělal test na potravinovou intoleranci; zjistil jsem, že mouku můj žaludek těžko zpracovává, a tak jsem ji úplně omezil, dnes opravdu nemám víc žádný problém, co se týče žaludečních a jiných potíží. “ Bc. Erik Ňarjaš (Mistr ČR a finalista MS ve společenských tancích, trenér, choreograf a tanečník Let’s dance, Bailando, ředitel taneční akademie Piruet)

“Matej (13) trpěl od útlého dětství zácpou. Navzdory různým vyšetřením mu nebyla potvrzena žádná diagnóza. K zácpě se přidružily opakované bolesti břicha a hlavy. Asi před dvěma lety se objevil na tváři ekzém. Vždy po vysazení předepsané léčby, se ekzém znovu objevil. Všechny běžné testy na alergii, ale i testy celiakií vyšly negativní. Zdravotní problémy nebyly dramatické, ale dokázali negativně ovlivnit kvalitu života celé rodiny, vždyť jsme stále chodili po lékařích. Po letech pokusů léčit částečně jednotlivé problémy, které stály celou rodinu mnoho času, energie, stresu i peněz jsme objevili FOOD Detective. Test ukázal silnou intoleranci lepku, mléka, vajíček. Bylo pro nas dost překvapivé, že po upravení stravy v tak krátkém čase zmizel ekzém z obličeje, a pomalu ustoupily i bolesti břicha a hlavy. Za sebe i za syna mohu říci, že nám to změnilo život.” Andrea

VÝHODY TESTU

Rychlé a jednoduché provedení

Maximální přesnost

Levnější alternativa testování

Možnost konzultace stravy s výživovým poradcem (jaké potraviny vyloučit, jak mít vyvážený jídelníček při vyloučení potravin)

CENA TESTU

2 390 Kč

CENA TESTU + KONZULTACE S PORADCEM A PROVEDENÍ TESTOVÁNÍ POD ODBORNÝM DOHLEDEM

2 450 Kč